TEKSTY
Galeria
GaleriaGaleriaGaleriaGaleriaGaleria
Galeria Galeria Galeria Galeria

MŁODZIEŻOWY LIDER WOLONTARIATU
konkurs Europe Direct – Poznań


22 listopada 2010
Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa
w Poznaniu

lider2


Konkurs został rozpisany w związku z trwającym Europejskim Rokiem Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym oraz z zaplanowanym na rok 2011 – Europejskim Rokiem Wolontariatu Propagującego Aktywność Obywatelską.
Jesteśmy niezwykle dumni, ponieważ w gronie laureatów konkursu na "Młodziezowego Lidera Wolontariatu" znalazł się wolontariusz naszej Fundacji - Jerzy. Więcej informacji znajdziecie w zakładce WOLONTARIAT.


FUNDACYJNA SEKCJA MARATOŃSKA
wolontariusze na start


14 listopada 2010
Malta, Poznań

zolwik


Zmotywowani przykładem naszego fundacyjnego maratończyka, rozpoczęliśmy przygotowania do startu w poznańskim PÓŁMARATONIE 2011.

maratonska

Do udziału w treningach zaprasiliśmy wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Inicjatorem i opiekunem projektu jest Yorgi Janiak.
Nadrzędnym celem naszych spotkań, jest spędzanie wolnego czasu w sympatycznej atmosferze wzajemnego wsparcia... nie rekordy ale RAZEM do celu - to hasło wszystkich treningów :)


REPREZENTANT FUNDACJI FIONA
na trasie 11 MARATONU


10 października 2010
Poznań

lider2


Trasę 11 POZNAŃ MARATONU ukończył wolontariusz naszej Fundacji. Yorgi przebiegł całą trasę niosąc na swojej koszulce idee toleracji, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Gratulacje dla maratończyka!
Wiosną 2011 startuje kolejny poznański PÓŁMARATON - mamy nadzieję, że tym razem nasza drużyna będzie liczniejsza. Juz dziś należy zacząć przygotowania.


SZALONE KULE NIEWYAUTOWANI

12 października 2010
Fantasy Park w Poznaniu

turnirj1


Nasza sekcja bowlingowa poszerzyła się o nowych graczy. Do drużyny „Szalone Kule NIEWYAUTOWANI” dołączyli Michał, Maja i Kosma. Prowadzenia zajęć podjęli się nasi wolontariusze: Yorgi, Agnieszka i Kasia – dziewczyny zaczynają dopiero swoją przygodę z FIONĄ. Celem treningów jest jak najlepsze przygotowanie się do wieńczącego sezon TURNIEJU, który zaplanowany został na 24 maja 2011 roku.


Przywitajmy RAZEM jesień
piknik rodzinny


25 września 2010
lasy porażyńskie

porazyn33


Już po raz trzeci, zaprosiliśmy naszych przyjaciół do udziału w pikniku rodzinnym organizowanym w okolicach Porażyna. Tym razem, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Grodzisk, rozgościliśmy się na jednej z polan edukacyjnych przylegających do Pałacu w Porażynie.
Na nasze zaproszenie odpowiedziało 85 osób: całe rodziny i ich przyjaciele, starsi i młodsi, poszukujący spokoju i wyzwań, świeżego powietrza i kontaktu z naturą, ofiarowujący swoją pomoc i potrzebujący wsparcia... Jesteśmy niezwykle zbudowani, że dzięki ludziom takim jak Wy, hasła mówiące o integracji i przeciwdziałaniu wykluczeniu, przestają być literatura a stają się faktem.
Bez podziałów i uprzedzeń, ale z ogromnym potencjałem pozytywnych emocji, akceptacji i zdrowej ciekawości, udało nam się aktywnie spędzić przepiękną i słoneczną, pierwszą sobotę jesieni.
Pierwszym punktem programu były PODCHODY NA AZYMUT - zaproponowane nam przez Pana Mariusza - naszego zaprzyjaźnionego leśniczego. Podzieliliśmy się na trzy grupy i oddaliśmy pod opiekę naszych Wolontariuszek. Najwięcej zabawy przysporzyła nam nauka liczenia paro-kroków :) Tu przewodził Adaś - jak donoszą wiarygodne źródła, liczył kroki swojej drużyny, podczas całej przeszło godzinnej trasy.

porazyn33a

Po zakończeniu podchodów, nadszedł czas na poznanie nazw wszystkich drużyn, porównanie wyników rywalizacji oraz rozdanie nagród... Nie spodziewaliśmy się, że najwięcej emocji wśród najmłodszych uczestników wzbudzi konkurencja dodatkowa: "sprint do Pałacu" na zakończenie trasy. W czołówce biegaczy znaleźli się: Cyprian, Daniel i Ola z drużyny BIAŁYCH BYSTRYCH PIESKÓW, Witek, Antek i Kacper z grupy PĘDZĄCYCH ZIELONYCH ŚLIMAKÓW oraz Kuba i Klaudia z Adamem - reprezentujący WESOŁE NIEBIESKIE ŻUKI. Gdy emocje już opadły, zasiedliśmy do wspólnej biesiady… słodkie szaleństwo, wymiana wiktuałów i przepisów, okazja do lepszego poznania się – coś dla ciała i dla ducha ;) ...a na deser – przepyszna pałacowa grochówka od Pani Sylwii. Teraz czekaliśmy już tylko na kulminacyjny punkt imprezy, czyli otwarcie PARKU LINOWEGO.

porazyn33b

Już podczas podchodów odpowiadaliśmy sobie na pytanie "Dlaczego warto być RAZEM?" Uzyskaliśmy wiele odpowiedzi - teraz przyszła pora aby sprawdzić ich trafność: ... można narobić w lesie hałasu... można liczyć na pomoc... jest fajnie... jest więcej pomysłów... można szybciej posprzątać... łatwiej wykonać zdanie... i łatwiej się zgubić ;)
Niemożliwe jest ubranie w słowa wszystkich doświadczonych przez nas emocji… ale, jeżeli chcielibyście wziąć udział w podobnej przygodzie, już dziś zapraszamy na kolejny piknik z FIONĄ.


DRUGI POZNAŃSKI
DZIEŃ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH


11 września 2010
Plac Wolności w Poznaniu

IIDOPa


Celem Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych - podobnie jak to miało miejsce przed rokiem - było zwrócenie uwagi mieszkańców Poznania, przybliżenie działalności lokalnych organizacji pozarządowych oraz promocja wolontariatu. Hasło przewodnie imprezy brzmiało: Dotykamy wszystkich aspektów życia! Przyłóż do tego swoją dłoń!
Na Placu Wolności w Poznaniu swoją działalność prezentowało blisko 80 organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych, dziaci, promujących ekologię, zdrowie oraz wolontariat... trudno wymieć wszyskie.

IIDOP

Była tam również "FIONA"... Mieliśmy przyjemność opowiedzieć o naszych działalnosci, zaprezentować dotychczasowe projekty - ale co najważniejsze, spotkać osoby myślące podobnie jak my i rozumiejące potrzeby osób niepełnosprawnych, trudności, jakie stawia rzeczywistość na ich drodze ku społecznej integracji.
Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom Fundacji, którzy nas odwiedzili i wsparli swoją obecnością. Dziękujemy wszystkim, którzy "podarowali" nam swoje dłonie :) Punktem kulminacyjnym spotkania było zaplanowane przez organizatorów, wspólne przybijanie "PIATEK". Również tam byliśmy i aktywnie włączyliśmy się do zabawy. Nasze odciski dłoni znalazły się na wielkiej planszy, która ma stanowić przypomnienie o poparciu dla organizacji pozarządowych, jakiego udzielili nam Poznaniacy. Dzięki zaangażowaniu i pomocy naszych Przyciół, udało nam się również pobawić z hustą RAZEM z innymi uczestnikami imprezy :)


ESKAPADA
impreza integracyjno-aktywizująca


10-15 sierpnia 2010
Podlesice

eskapada 2010


Impreza realizowana była po raz pierwszy, w powiecie myszkowskim na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości Podlesice – wzięło w niej udział łącznie 21 osób. Nasz projekt ESKAPADA 2010 dedykowany jest głównie dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej, z autyzmem i Zespołem Aspergera czyli młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem z uwagi na trudności w budowaniu właściwych relacji z otoczeniem, potrzebującym wsparcia oraz alternatywnej formy aktywnej społecznej rehabilitacji. Do udziału zaprosiliśmy ich rodziców, rodzeństwo i członków rodzin, aby w ten sposób nie tylko skutecznie prowadzić społeczną rehabilitację naszych podopiecznych, lecz również skutecznie kształtować nowe postawy wobec niepełnosprawności, odkrywając ich umiejętności i wskazując drogę do ich pełniejszej integracji. Rodzice i osoby towarzyszące brali udział w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach i konsultacjach z terapeutą.

eskapada 2010a

Wszystkim uczestnikom zaproponowaliśmy przeżycie wspólnej przygody, ucieczkę od szarej rzeczywistości i codziennych trosk, pełną emocji i wyzwań wyprawę przyjaciół podążających RAZEM drogą ku integracji. W programie ESKAPADY realizowaliśmy dopołudniowe: piesze i rowerowe wycieczki , gry i zabawy na świeżym powietrzu, atrakcje linowe, dla zainteresowanych pierwsze doświadczenia wspinaczkowe oraz blok popołudniowych zajęć integracyjno-aktywizujących (zajęcia plastyczne, zabawy integrujące, pokazy multimedialne, niespodzianki). Wspólna zabawa była doskonałą okazją do nabywania nowych umiejętności, poszerzania zakresu samodzielności w codziennych czynnościach a także wielką lekcją przyjaźni, treningiem hartującym psychikę i kształtującym osobowość, uczącym radzenia sobie z przeciwnościami i pozwalający uwierzyć we własne siły.Spędzaliśmy czas RAZEM: młodsi i starsi, dzieci i ich rodzice, opiekunowie, wolontariusze, sprawni w zakresie swoich możliwości ale... zawsze maksymalnie zaangażowani.


OBÓZ rehabilitacyjno-wspinaczkowy
...ahoj piracka przygodo!


31 lipca - 8 sierpnia 2010

Mniszków

piraci


Był to drugi już obóz rehabilitacyjno-wspinaczkowy organizowany przez Fundację „FIONA” dla osób z autyzmem i Zespołem Aspergera. W obozie uczestniczyło łącznie 21 osób, z czego większość to młodzież z autyzmem i Zespołem Aspergera z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Poznania i Nowego Sącza. Obóz odbywał się na terenie bazy noclegowej i przy wsparciu Fundacji Czarodziejska Góra z Mniszkowa. W trakcie obozu codziennie odbywały się zajęcia wspinaczkowe. Wspinaczka jest alternatywną formą terapii i rehabilitacji dla osób z autyzmem i niepełnosprawnościami intelektualnymi. Wyzwala nowe emocje - pokazując świat i ludzi z nieznanej dotąd perspektywy, pozwalając poznać a często przekroczyć granice własnych możliwości. Hartuje i uodparnia na trudy i niewygody, oswaja z uczuciem zmęczenia, głodu i pragnienia - w ten sposób uczy umiejętności odroczenia spełnienia własnych potrzeb, której nabycie w warunkach domowych jest często bardzo trudne lub niemożliwe. Ten rodzaj treningu wydaje się szczególnie wartościowy, ponieważ wiąże się z przyzwoleniem ze strony uczestnika zajęć na poniesienie pewnych osobistych kosztów i niewygody. Łączy w sobie takie elementy jak współpraca, ale i konieczność podejmowania samodzielnych decyzji, przyczynia się do wzrostu samoakceptacji i wspiera proces odzyskiwania zaufania do innych, wzmacnia upór w dążeniu do celu ukazując jednocześnie konsekwencje określonego działania. Uczy zasad współżycia w grupie, będąc lekcją zaufania i przyjaźni, której towarzyszą emocje związane ze zdobywaniem nowych szczytów i przekraczaniem granic. Kontakt z przyrodą jest tutaj wielkim atutem.

piraci2

Jednym ze stałych elementów obozowego życia było przygotowywanie przez uczestników wspólnych śniadań. We wszystkich czynnościach wspomagały uczestników nasze wolontariuszki. Także i na tym polu, chłopcy wykazali się talentami: w układaniu serów i wędlin, krojenia warzyw i owoców, nakrywaniu wspólnych stołów. Niejednokrotnie prace kuchenne wymagały pokonywania osobistych uprzedzeń i zahamowań. Pragnąc zachować w jak najlepszym stanie miejsca, w których się wspinaliśmy, aktywnie włączyliśmy się w akcję Fundacji Arka - „Śmieciobranie” - zbieraliśmy różne odpady porzucone przez mniej wrażliwych turystów. Każdego popołudnia odbywały się dodatkowe zajęcia aktywizujące, w których udział brali nasi młodzi obozowicze pod czujnym okiem wolontariuszy. Najważniejszymi z zajęć były te, które przygotowywały uczestników do Dnia Pirackiego. Na specjalnym pokazie multimedialnym uczestnicy obozu poznali tradycję, historię i mity związane z piratami. Wszyscy przyszli piraci malowali ogromny żagiel i tarcze, które przyozdobiły wspólnie zbudowany na mniszkowskiej polanie statek piracki „Skarb gruchniętego kościotrupa”. Uczyliśmy się i wspólnie śpiewaliśmy szanty. Rodzice uczestników przygotowali własnoręcznie wymalowaną banderę. Tego dnia był czas na przebranie i malowanie tatuaży, było wspólne „załadowywanie zapasów” i bitwa morska. Zaproponowane zabawy miały na celu przełamanie wielu stereotypów dotyczących osób z autyzmem np. że nie potrafią one funkcjonować w grupie (konieczność podporządkowania się) czy też, że nie potrafią przełamać fobii związanych z dotykaniem i brudzeniem się.

piraci1

W trakcie Dnia Pirackiego wszyscy uczestnicy obozu rehabilitacyjno-wspinaczkowego budowali statek i uczestniczyli w zaproponowanych zabawach. Nowością na tegorocznym obozie były zajęcia dla rodziców prowadzone przez terapeutę, w formie warsztatów grupowych i indywidualnych konsultacji.


DRUGI TURNIEJ BOWLINGOWY
rewanż...


22 czerwca 2010
Fantasy Park, Centum PLAZA w Poznaniu

turniej2


Mamy przyjemność ogłosić oficjalne wyniki Drugiego Drużynowego Turnieju Bowlingowego, który odbył się na torach Fantasy Park Centrum PLAZA w Poznaniu.

I miejsce - Drużyna Przyjaciół Fundacji FIONA - 1031 punktów
II miejsce - Szalone Kule Niewyautowani - 944 punktów
III miejsce - Drużyna Policjantów KMP w Poznaniu - 939 punktów

W rankingu indywidualnym, z pośród 18 uczestników turnieju, liderami zostali: Marcin (253 pkt), Asia (212 pkt), Łukasz (205 pkt), Piotr (201 pkt) oraz Adam (191 pkt). Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy, zaangażowania i zdrowej, sportowej rywalizacji. Jesteście wspaniali!


RAZEM z FIONĄ
na poszukiwanie wiosny


18 kwietnia 2010
lasy porażyńskie

porazyn2


Poszukiwanie wiosny w lasach porażyńskich to kontynuacja projektu z 2009 roku, kiedy to na początku października spotkaliśmy się by spełnić marzenie zaprzyjaźnionego z naszą Fundacją chłopca z autyzmem, który od lat jeździł na grzyby i jagody w bardzo dobrze sobie znane okolice Porażyna. Dowiedzieliśmy się, że chociaż raz chciał na nie pojechać nie tylko z mamą i tatą. Wtedy, w zorganizowanym przez naszą Fundację grzybobraniu uczestniczyło łącznie 16 osób – tym razem, na poszukiwanie wiosny przyjechało blisko 50 osób - wśród nich były osoby z autyzmem, Zespołem Aspergera, dziecięcym porażeniem mózgowym, ich bliscy i opiekunowie oraz zaproszone przez nas zaprzyjaźnione z Fundacją rodziny z dziećmi, które nam zaufały i postanowiły wesprzeć w działaniach integracyjnych. Najistotniejszym elementem tego spotkania było wspólne spędzenie czasu w miłej atmosferze ale rzeczywistym celem – integracja i kształtowanie właściwego wizerunku osób niepełnosprawnych, zbliżenie między środowiskami i przeciwdziałanie wykluczeniu.

porazyn2 a

Nasi wolontariusze przygotowali trasy podchodów, które połączyły we wspólnym działaniu dzieci w wieku od 5 do 12 lat oraz ich rodziców z ich niepełnosprawnymi rówieśnikami (dzieci i młodzież z autyzmem i Zespołem Aspergera). Wszyscy mieli szansę doświadczyć zabawy – bez uprzedzeń. Podczas przygotowanej specjalnie dla nas pogadanki edukacyjnej – przeprowadzonej przez przedstawiciela Nadleśnictwa Grodzisk – zdrowe i autystyczne dzieci starały się odpowiadać na pytania, rysować swoje wspomnienia – razem.

porazyn2 b

Dodatkową atrakcję stanowiły zajęcia linowe zorganizowane na jednej z leśnych polan. Zabawy linowe dały każdemu możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z innymi uczestnikami, trenowania poczucia równowagi i sprawdzenia poziomu odwagi… wszystko w przyjaznej, akceptującej atmosferze. Ich celem była nie tylko zabawa ale również danie szansy na zmianę utrwalonej w świadomości osoby niepełnosprawnej roli potrzebującego pomocy na rolę aktywnie pomagającego.


ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

2 kwietnia 2010
ochodzony już po raz trzeci

autyzm


Przedstawiciele państw członkowskich ONZ, głęboko poruszeni wysoką skalą występowania Autyzmu wśród dzieci we wszystkich regonach świata, ustanowili 2 kwietnia Światowym Dniem na Rzecz Autyzmu. W dniu 21 stycznia 2008 roku podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych podjęto decyzję, by wyznaczyć 2 kwietnia jako Światowy Dzień Autyzmu, który ma być obchodzony każdego roku poczynając od roku 2008. Dzień Autyzmu ma uświadomić i uwrażliwić społeczeństwo na problemy osób dotkniętych tą chorobą. Autyzm staje się właśnie jedną z niewielu chorób oficjalnie zaliczanych przez ONZ do najgroźniejszych - obok AIDS, cukrzycy i raka.


FIONA
na trasie PÓŁMARATONU


28 marca 2010
3 Poznań Półmaraton

polmaraton2010


Z przyjemnością i nieskrywaną dumą mamy przyjemością poinformować, że nasi kadrowicze: Łukasz i Yorgi, wzięli udział w 3 PÓŁMARATONIE w Poznaniu. Przebiegli trasę długości 21,097 km, wykazując się wytrwałością i pogodą ducha aż do samej mety. Swoją postawą udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych - pomysł uczestnictwa był spontaniczny a przygotowania trwały zaledwie dwa tygodnie. To nie miało prawa się udać - a jednak... po 2 godzinach 24 minutach i 54 sekundach czapeczka z logiem FIONY minęła linię mety!
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku grono Przyjaciół Fundacji FIONA biegnace RAZEM z Yorgim będzie większe - szczególnie, że 4 POZNAŃ PÓŁMARATON odbędzie się 3 kwietnia 2011 roku, dzień po Światowym Dniu Autyzmu.


TURNIEJ BOWLINGOWY
Szalone Kule
kontra reszta świata...

9 lutego 2010
Fantasy Park w Poznaniu

turniej1


W turniejowych zmaganiach - pod hasłem SZALONE KULE kontra RESZTA ŚWIATA - spotkały się trzy dużyny: Szalone Kule Niewyautowani, Przyjaciele FIONY oraz Policjanci KMP w Poznaniu.
Po niezwykle zaciętej i wyrównanej walce osiągnięto następujące wyniki: miejsce pierwsze - Policjanci - 941 punktów, miejsce drugie - Szalone Kule - 926 punktów, miejsce trzecie - Przyjaciele FIONY - 675 punktów.
Królami strzelców zostali Adam (Szalone Kule) i Zbyszek (Policjanci), zdobywając po 192 punkty :) Liderem drużyny Przyjaciół FIONY został Łukasz (172 punkty)

turniej12

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za niezapomniane emocje i wspaniałą zabawę a zwyciężcom serdecznie gratulujemy!


TATERNISKO
zimowa impreza integracyjno-aktywizująca

16-24 stycznia 2010
Biały Dunajec

tater1


Pierwsze TATERNISKO organizowane przez Fundację "FIONA" pozostanie w naszej pamięci na zawsze, jako cudowna, zimowa przygoda. Pomysł zrodził się pod wpływem letnich rozmów z rodzicami i uczestnikami obozu wspinaczkowego. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że okres zimowy to wielka niewykorzystana czasoprzestrzeń, którą koniecznie należy zagospodarować. Przyjęliśmy wyzwanie i przygotowaliśmy projekt imprezy dedykowanej dzieciom i młodzieży z autyzmem, z różnych stron Polski, w różnym wieku, jako punkt wyjścia przyjmując hasło wspólnej zabawy aktywizującej do integracji i nabywania nowych umiejetności społecznych.

tater1 a

W programie znalazły się wycieczki po Tatrzańskim Parku Narodowym: Doliną Kościeliska, nad Morskie Oko i wjazd na Kasprowy Wierch. Wszystkie pod profesjonalną opieką naszego przewodnika - Pana Marka. Korzystając z zimowej i niezwykle nam sprzyjającej aury, RAZEM braliśmy udział w zabawach ruchowych na śniegu - uczestnicząc w grach sprawnościowych, przeciąganiu liny i niezwykle emocjonujących wyścigach zaprzęgów saneczkowych. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam prawdziwy góralski kulig - były sanie, konie, dzwonki, ognisko z kiełbaskami i wspólnym śpiewaniem oraz powrót z pochodniami. Tego wieczoru, Piotruś - jeden z uczestników - przygotował dla nas wszystkich pokaz sztucznych ogni. Dodatkowymi atrakcjami obozu były również: pobyt w Aqua Parku w Zakopanem i tradycyje zakupy na Krupówkach.

tater1 b

Wieczorami dzieliliśmy się na dwie grupy. Młodzież wraz z wolontariuszami realizowała program zabaw aktywizujach: wykonywaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem glinki rzeźbiarskiej i farb, rysowaliśmy, graliśmy w gry planszowe i wykorzystując wielki ekran i rzutnik - bawiliśmy się w teatr cieni oraz zabawy na macie tanecznej. Punktem kulminacyjnym każdego wieczoru był dart - ulubiona zawabawa większości naszych młodych przyjaciół. Drugą grupę stanowili rodzice. Pod opieką terapeuty realizowali program warsztatów, których celem była nie tylko wzajemna wymiana doświadczeń między rodzicami ale również odpowiedź na wiele bardzo trudnych pytań, dotyczących codziennego życia z dzieckiem z problemami w adaptacji społecznej. Tego typu zajęcia - nowum na naszych obozach - pozostaną stałym punktem naszych wyjazdowych imprez, ponieważ spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony rodziców. Burzliwe dyskusje przeradzały się w długie nocne rozmowy.
Zwieńczeniem TARERNISKA były: wystawa prac zrealizowanych przez uczestników podczas całego czasu trwania obozu, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane rodzicom oraz prawdziwy karnawałowy bal maskowy. Uczestnicy maski przygotowali własnoręcznie w trakcie zajęć, wspólnie udekorowali salę, zaskoczyli nas różnorodnością kreacji... oraz ilością energii i zaangażowania :)TATERNISKO to był piękny eksperyment. Spotkaliśmy się w dużo większym niż zwykle gronie, a co za tym idzie w dużo bardziej zróżnicowanej grupie. Uczestnikami obozu byli młodzi ludzie z autyzmem, Zespołem Aspergera, Zespołem Downa i mózgowym porażeniem dziecięcym. Naszą grupę - jak zwykle - wspierali rodzice, kadra i wolontariusze oraz pełnosprawna młodzież. Jesteśmy przekonani, że nie było to nasze ostatnie zimowisko, a wzbogaceni zdobytym doświadczeniem spotkamy się ponownie by spędzić zimowy czas RAZEM :)side by YORGI